| Verpakking | Fles (70cl) |
| Type | Whisky |
| Type van Whisky | Single Malt Whisky |
| Distilleerjaar | |
| Land | Schotland |
| Regio | Hooglanden |
| Naam van de distilleerderij | Asta morris |
| Naam van de Whisky | Asta morris |
*De waarden die hier worden weergegeven zijn schattingen van gebruikers van de Viniou-app en vormen geen verkoopaanbod.*
| Fles (70cl) | |
| 2026 | 58,80 € |
──── 🍷 ────
Viniou – uw wijnkelderbeheer vereenvoudigd
De Asta Morris DRKNSS Single Malt Whisky is een boeiende uiting afkomstig uit de beroemde regio Highlands in Schotland, gebotteld door de onafhankelijk bottelaar Asta Morris. Hoewel Asta Morris als bedrijf zijn roots heeft in België, weten ze precies de meest karaktervolle vaten uit te zoeken in Schotland. De DRKNSS editie is speciaal geselecteerd om het rijke en robuuste profiel van Highland whisky in de verf te zetten. Dit betekent doorgaans een whisky gemaakt van 100% gemoute gerst, gedistilleerd in traditionele koperen pot stills. De rijping in zorgvuldig geselecteerde eiken vaten in het koele, vochtige Schotse klimaat geeft deze single malt zijn diepgelaagde smaken en aroma’s.
Qua proefervaring mag je een breed smaakpalet verwachten: denk aan tonen van gekonfijt fruit, rijke mout, hints van honing, rozijnen en een zachte kruidigheid die typerend is voor Highland single malts. Soms ontvouwt er zich ook een subtiele florale toets of een zweem van noten en karamel, afhankelijk van het gebruikte vat.
Voor de ultieme smaaksensatie geniet je deze whisky puur, bij een temperatuur van 16-18°C. Zo komen de complexe aroma’s en smaken optimaal tot hun recht. Laat het glas, liefst een tulpvormig exemplaar, gerust vijf tot tien minuten ademen alvorens te proeven. Indien gewenst kun je een paar druppels water toevoegen; dit “openen” van de whisky onthult vaak extra diepte en verfijning in de neus en op de tong.
Op culinair vlak laat de Asta Morris DRKNSS zich prachtig combineren met een selectie harde kazen zoals oude cheddar of Comté, maar ook gedroogde ham of een stuk pure chocolade van minstens 70% cacao tilt de degustatie naar een hoger niveau. Voor creatieve momenten kun je experimenteren met een Old Fashioned, maar eigenlijk is deze whisky vooral bedoeld om puur van te genieten in goed gezelschap. Geef jezelf de tijd om te ontdekken hoe deze Highland single malt zich in het glas ontwikkelt voor de meest rijke proefervaring.
Optimaliseer het beheer van uw Whisky kelder met Viniou!
Volg, organiseer en ontdek uw Whisky in alle eenvoud.
Download Viniou nu en transformeer het beheer van uw wijnkelder in een soepele en intuïtieve ervaring!
Alle informatie die u hier ziet over de fles Whisky Hooglanden Asta morris - Asta Morris DRKNSS kan automatisch worden toegevoegd aan uw eigen Whisky via de Viniou-applicatie door eenvoudig de naam van uw Whisky in te voeren of het etiket te scannen. Profiteer van onze wijnkelderbeheer-tool om uw gepersonaliseerde Whisky-fiches in een handomdraai te creëren en organiseren.
We gebruiken cookies om het bezoek op onze site te meten en om de inhoud te verbeteren.
Wilt u ze inschakelen?